W jaki sposób można poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach?

Category: Uncategorised Published: Friday, 16 December 2016 Written by Super User Print Email

Temat bezpieczeństwa na polskich drogach wydaje się być kwestią wzbudzającą sporo kontrowersji. Wśród uczestniczących w publicznym ruchu kierowców nietrudno spotkać się z opinią, że Polacy nie posiadają zbyt wysokich kompetencji, jeśli chodzi o bezpieczne poruszanie się na drodze. Wiele osób zarzuca sobie nawzajem ignorowanie podstawowych zasad ruchu drogowego, nieuprzejmość w stosunku do innych, nieporadność, niestosowanej reguły jazdy „na suwak” czy niedostosowanie prędkości do warunków istniejących na danej trasie. Co ciekawe, ostatni zarzut dotyczy tendencji do przekraczania dozwolonej prędkości, jak i pewnej „ślamazarności”, kiedy jedzie się zwyczajnie za wolno, co negatywnie wpływa na wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

 

Czy istnieje możliwość poprawienia tak kiepskiej opinii o Polakach jako kierowcach?

 

-Cóż, odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Bez wątpienia duży wpływ na takie, a nie inne zachowanie kierowców, ma poziom umiejętności, jaki udało im się wypracować przez cały okres prowadzenia samochodu. Ich „szlifowanie” rozpoczyna się zwykle już po otrzymaniu prawa jazdy, jednak pewne podstawy zdobywa się już w szkołach jazdy. Jeśli na kursie nie wpojono kandydatom na kierowców odpowiednich zachowań na drodze, może się okazać, że nie będą oni mieli niezbędnych podstaw do sprawnej jazdy.

 

-Szkoły nauki jazdy powinny więc dbać o poziom swoich kursów, oraz zatrudniać najlepszych instruktorów. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę na przykład ta placówka: naukajazdyrobex.com.pl, która ciągle udoskonala prowadzone przez siebie zajęcia.

 

Hits: 367